Bir İnci'nin Hikayesi

BİR İNCİ’NİN HİKAYESİ !

Divan şiirinde incinin oluşumu nisan yağmurlarının yağmasına bağlanmıştır. Rivayete göre, istiridye kabuklarını açınca, yağmur taneleri içeri alınır ve incinin ortaya çıkmasına sebep olur.
Okyanusun dibinde yatan bir istiridye, su üzerinden akıp geçsin diye, kabuğunu açmış. Su içinden geçerken, solungaçları yiyecek toplayıp midesine gönderiyormuş. Aniden, yakınındaki bir balık, bir kuyruk darbesiyle kum ve çamur fırtınası yaratmış.
İstiridye de kumdan nefret edermiş; zira kum öylesine pürüzlüymüş ki kabuğunun içine kaçarsa son derece rahatsız olurmuş. İstiridye derhal kabuğunu kapamış ama çok geç kalmış; sert ve pürüzlü bir kum taneciği içeri girip, iç derisi ile kabuğun arasına yerleşmiş.
Kum tanesi istiridyeyi ne çok rahatsız ediyormuş.
Ama,kabuğunun içini kaplaması için kendine verilmiş olan salgı hücresini hemen çalıştırarak, minik kum tanesinin üstünü kaplamaya başlamış; ta ki, nefis, parlak ve düzgün bir örtü oluşana kadar…
İstiridye, yıllar yılı, minik kum taneciğinin üstüne katlar eklemeye devam etmiş ve sonunda müthiş güzel, parlak ve son derece değerli bir inci oluşmuş.
Bu gizemli serüven de bir grup eğitimciye ilham kaynağı olmuş ve İnci Koleji doğmuş.
İnci Koleji, her bir öğrencisindeki hazineyi okyanusların derinliklerinde define arar gibi arayan ve bu hazineyi bulduğunda işini bilen usta bir sarraf gibi öğrencide bulduğu saklı yetenekleri işleyen bir eğitim kurumudur. Adını uzun bir yolculuk ve meşakkatten sonra değerli varlığını muhafaza eden istiridye kabuklarının arasında bulan eşsiz cevherlerden alır.
İstiridyenin koruması altındaki İnci etrafına ışık saçmak ve bakanların gözlerini kamaştırmak üzere hayat yolculuğuna başlar. İşte bu değerli hazineyi keşfetmekle başlayan zorlu yolculuk daha zorlu bir süreci de beraberinde getirir. İncileri işlemek.
Bu değerli cevher usta ellere verilmeli ki değeri sıradan bir taş hükmüne indirilmesin. İşte İnci yaklaşımı eğitime uzun yıllarını vermiş öğretmenlerin öncülüğünde kurulan İnci Koleji bu amaçla 2011 yılının Nisan ayında faaliyetine başlamış ve kısa süre içerisinde kalitesini ispat etmiştir.
Ankara İnci Özel Eğitim ve Öğretim Taşımacılık Turizm Bilgisayar İnşaat San. Tic. Ltd. Şti.’nin mülkiyetinde ve tescilinde bulunan İnci Koleji ve İnci markası her öğrencinin içinde keşfedilmeyi bekleyen hazineleri barındıran Bir İnci olduğuna inanır. Her öğrenci değerli bir hazinedir. Bu değerli hazineleri keşfetmek ve işlemek ise İnci Kolejindeki değerli eğitim kadrosunun işidir.
Özel öğretim standartlarını geride bırakan, ‘birebir’ eğitim modelini ve bireysel ilgiyi ön planda tutan eğitim anlayışıyla yeniliklerin öncüsü olmaya devam eden İnci Koleji faaliyetine Özel İnci İlkokulu ve Özel İnci Ortaokulu ile Ankara ili Çankaya ilçesi Balgat semtinde Eğitim-Öğretim hayatına devam etmektedir.
Eğitim hayatına başladıktan kısa süre sonra değerli velilerinin yoğun ilgi ve teveccühüne mazhar olan İnci Eğitim Kurumları işinin doğasındaki zorluğun farkında olarak eğitim hayatına büyüyerek devam etmenin mutluluğunu yaşıyor.